آبگریز سطوح جذبی (آجر، سنگ، سیمان)

نمای ساختمان یکی از بخش های مهم ساختمان می باشد که حفظ نظافت آن به علت عدم دسترسی جهت نظافت دوره ای بسیار مشکل بوده و مشکلاتی که به دلیل جذب آب بر نمای ساختمان ایجاد می شود:

  1. نمای زیبای ساختمان شما بعد از بارندگی دچار شوره زدگی می شود که علت آن را می توان ترکیب شدن آب باران با نمک آجر و یا مواد آلی و آهکی ملات پشت آجر دانست.
  2. نمای ساختمان بعد از مدت کوتاهی آلودگی را به خود جذب کرده و شکل ظاهری ساختمان نازیبا می شود. علت آن ترکیب شدن ذرات نشسته بر روی سطح و حل شدن آن با آب باران می باشد. بنابراین آلودگی به داخل مصالح نفوذ کرده، در نتیجه لکه ها حتی با دستگاه های شستشو و مواد شوینده هم از بین نمی روند.
  3. در فصل سرما، وقتی آب باران جذب مصالح شده، یخ می زند و به علت ازدیاد حجم آب پس از یخ زدگی باعث ترک خوردگی و خرد شدن مصالح می گردد.

در تمام موارد فوق جذب آب عامل اصلی تخریب بوده که می توان با استفاده از نانو پوشش های نیکا پاک (به عنوان یکی از پوشش های مهم و اصلی ساختمان) جذب آب مصالح را به صفر رساند تا نمای زیبای ساختمان شما در جهت حفظ پایداری و پاکیزگی حفاظت شود. این محصول در جهت ضدآب کردن سطح مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرد.

  • کاملاً بی رنگ و بی بو می باشد.
  • هیچ گونه لایه ای بر روی سطح برجای نمی گذارد.
  • هیچ گونه تغییری در شکل ظاهری مصالح ایجاد نمی شود.

روش استفاده:
بهترین روش برای اجرا ، که در این حالت کارآیی پوشش نانو به حداکثر می رسد، عبارتند از:
1. جهت تداوم بیشتر، سطح کار باید کاملاً تمیز و خشک باشد و همان طور که اشاره شد، این محصول هیچ گونه تغییری در شکل ظاهری سطوح نداشته و در واقع سطح دلخواه شما را پایدار نگه می دارد.
2. در صورت اجرا جهت رونمای ساختمان بهتر است با اسپری یک لایه روی سطح مورد نظر اعمال شود. اسپری مورد استفاده می تواند حتی از نوع یک سم پاش ساده باشد. مدت زمان پایداری محصول بعد از 24 ساعت می باشد و بهتر است در دمای ( مثبت صفر)اجرا شود.
3. در صورتی که اجرا بر روی زمین باشد، برای سنگ بهتر است از غلتک و برای آجر از قلمو استفاده شود.

نکته:
بسیاری از پوشش های موجود در بازار مانند روغن های سیلیکون و رزین ها به مرور زمان توسط نور خورشید از بین می رود.